- Komerční sdělení -finance
DomůBreakV Šuranech přijde o práci téměř sto lidí

V Šuranech přijde o práci téměř sto lidí

Hromadné propouštění ohlásily další dvě firmy v Šuranech. Výrobce dílů a příslušenství pro automobilový průmysl propustí do července 45 lidí.
Dalších 50 zaměstnanců přijde o práci ve firmě, která se zabývá produkcí výrobků z plastu. Hromadné propouštění zde začne v červnu a potrvá do srpna. Firmy nechtějí být jmenovány. Agenturu SITA o tom informovala Marta Ladzianska z Úřadu práce, sociálních věcí a rodiny v Nových Zámcích.

Míra nezaměstnanosti v okrese Nové Zámky dosáhla ke konci dubna 10,6 procenta. Úřad práce evidoval 7669 uchazečů o zaměstnání, volných pracovních míst bylo 248. Do evidence přibylo 901 a odbylo 578 lidí. Nezaměstnanost stále roste, ne však už tak výrazně jako v uplynulých měsících. Okres zasáhlo propouštění v Maďarsku. Z celkového počtu 70 uchazečů o práci, kteří se zaevidovali v dubnu ze zemí EU, bylo 50 z Maďarska. \“Sousedíme s okresem Nitra, kde propouštění v průmyslových parcích v Nitře i ve Vrábľích velmi ovlivňuje hlavně zaměstnanost v obcích v oblasti Šurian,\“ doplnila Ladzianska.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek