- Komerční sdělení -finance
DomůTimesPočet milionářů klesl o více než polovinu

Počet milionářů klesl o více než polovinu

Počet britských milionářů klesl o více než polovinu z důvodu recese, která zasáhla příjmy superboháčů. Oproti roku 2007, kdy počet milionářů ve Velké Británii dosáhl 489 tisíc, jich v současnosti v zemi žije 242 tisíc, informovalo Centrum pro výzkum ekonomiky a podnikání (CEBR). Podle centra tento významný pokles zapříčinil pád na trhu s nemovitostmi a pokles na akciových trzích.
Dalším faktorem bylo podle centra také to, že „velký počet“ dosavadních milionářů jen těsně přesahoval hranici milion liber (asi 1,14 milionu eur) z důvodu rostoucích cen nemovitostí v posledních letech, které nyní prudce klesly. „Většina z těch, kteří hranici o něco přesahovali, se dostala zpět. Mnozí z nich možná vůbec nevěděli, že na jisté období byli milionáři,“ vysvětluje zpráva.

Cebr konstatuje, že pokles v řadách milionářů je vidět i ve snížení prodeje luxusních výrobků, jako například aut Bentley, který letos klesl o 66 procent. Organizace však předpokládá, že počet britských milionářů začne opět stoupat od roku 2011, kdy se trh s nemovitostmi zotaví.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek