- Komerční sdělení -finance
DomůRady a NávodyTipy na smysluplné a nápadité dárky

Tipy na smysluplné a nápadité dárky

Přestože by Mezinárodní den žen měl být především připomínkou boje za emancipaci, rovnoprávnost, volební právo a slušné pracovní podmínky žen, v našich končinách se spíše spojuje se vzpomínkou na komunistické oslavy před rokem 1989.

Ženy zvyknou být zahrnovány pozorností a dostávají květiny či jiné pozornosti. Navzdory původně jinému významu tohoto dne je milým gestem, ukážeme-li, že jsme si na ženy v našem okolí vzpomněli.

Chcete-li nějakou obdarovat, ale zároveň by měl mít váš dárek hlubší smysl a určitou originalitu, která sahá dále než ke kytici karafiátů, nabízíme několik tipů.

Kniha pro budoucí podnikatelky
Chcete svou kamarádku, partnerku či mámu povzbudit k tomu, aby rozjela vlastní byznys? I na Slovensku máme úspěšné ženy, které by je mohly inspirovat v jakémkoli odvětví. Darujte jim k MDŽ například knihu o tom, jak se pustit do podnikání či jak rozjet vlastní blog.

Fair trade čokoláda nebo káva
Čokoláda či káva jako dar jsou spíše klasika, chcete-li, aby byl i smysluplný, sáhněte po takových výrobcích, které mají označení fair trade.

Znamená to, že ti, kteří ho produkovali, ať už jde o ženy nebo muže, dostali férově zaplaceno a nejsou vykořisťováni. Půjde tedy o dárek, který potěší chuťové buňky, ale zároveň podpoří i producenty, kteří si to zaslouží.

Wakivaky
Wakivaky je značka s environmentálním a sociálním rozměrem, kterou v roce 2014 založila Dominika Podolanová. Upcyklací vyrábějí krásné batohy, tašky či ledvinky z textilního odpadu a také další produkty pro každodenní použití.

Produkty ručně šijí ženy z různých koutů Slovenska s různými životními příběhy. Mnohé jsou v důchodu nebo jsou zdravotně znevýhodněné. Jejich koupí tak nejen potěšíte vám blízkou ženu, ale podpoříte i tvůrkyně.

Vytištěná vzpomínka
Máte-li s obdarovanou ženou příjemnou vzpomínky nebo zážitek, který je zvěčněn i na fotografii, pěkným darem může být fotka vytištěná na kvalitním papíře. Můžete jí nechat vytvořit například poster na zeď a zarámovaný obraz.

Kupte strom
Pro environmentálně zaměřené ženy je jedním z nejvíce nápaditých dárků, pokud jim jimi pomůžete podpořit přírodu. Jde sice o finančně náročnější, ale o to hodnotnější dar.

Například Lesoochranářské seskupení VLK již několik let nabízí možnost pořídit si vlastní strom. Jedná se o sbírku, jejímž cílem je pomoci VLKu vykoupit co nejvíce hektarů lesa v okolí Vlčí. Ty budou součástí rezervace a bezzásahové zóny a váš strom se neztratí v moři dalších, bude mít přesné označení.

Oblečení, které pomáhá
Některé ženy potěší také koupě oblečení. Second hand NOSENE, který má svou pobočku v Bratislavě a v Banské Bystrici, je dobrou volbou, chcete-li svojí koupí i pomoci.

Výtěžek ze zisku totiž obchod věnuje občanským sdružením, která pomáhají týraným ženám. Můžete si vybrat z nabídky v e-shopu, ale například pořídit i dárkovou poukázku.

Kytice trochu jinak
Možná byste chtěli sáhnout po klasice – vběhnout do květinářství a vybrat kytici, která by na MDŽ udělala radost. Klasické květiny však ve váze po pár dnech zvadnou a ne vždy si je člověk dokáže naplno užít.

Snahu i originalitu můžete ukázat ručně robenou kyticí. Na výběr máte například sladké kytice a ovocné kytice na mlsání, ale také bylinkové, které lze použít při vaření v kuchyni.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek