- Komerční sdělení -finance
DomůRady a NávodyPlazmový řezací stroj: Praktické tipy, které vám pomohou s výběrem

Plazmový řezací stroj: Praktické tipy, které vám pomohou s výběrem

Kvalitní plazmová řezačka umožňuje rychlé dělení kovů různých druhů. Je důležité vybrat ideální zařízení, abyste mohli naplno využít všech výhod. Stačí se přitom držet jen několika základních tipů, abyste zvolili to pravé.

Plazmový řezací stroj

Nabídka plazmových řezaček je pestrá, máte tedy z čeho vybírat. Jedním z nejdůležitějších parametrů je výkon. Plazmový řezací stroj zpravidla nabídne různý výkon, přičemž si ho lze nastavit v určitém rozmezí. Při výběru se můžete držet obecného pravidla – na 1 mm plechu je potřebný výkon zhruba 5 A. Volba by se tak měla odvíjet dle toho, jak tlusté plechy budete zpracovávat. Kromě toho přihlédněte na pracovní cyklus řezačky. Ten může být například 50 %. Cyklus trvá 10 minut, v tomto případě tedy můžete řezat 5 minut, ovšem zbylých 5 minut je nutné nechat řezačku chladnout.

Plazmový hořák

Při výběru zařízení se můžete zaměřit také na plazmový hořák. Jde o klíčovou součást. Dostupné jsou sety, ve kterých najdete zdroj, hořák a vše potřebné. Případně však můžete vybírat i zvlášť. Jedním z významných parametrů je délka kabelu hořáku. Může být různá, i v tomto případě přizpůsobte výběr svým potřebám. Kratší kabel je vhodný pro práci na stole. Delší kabel vás naopak nebude omezovat ani při práci s velkými plechy.

Plazmová svářečka

Plazmová řezačka, mnohdy označována též jako plazmová svářečka, je značně univerzální. Využívána je zejména pro dělení materiálů, ovšem některá zařízení umožní i svařování. Pro řezání plazmou je zpravidla využíván stlačený vzduch. Obejdete se tak bez speciálních plynů. Je však třeba zvolit kvalitní kompresor. Ten může být součástí řezačky, případně ho lze pořídit samostatně.

Řezání plazmou nabízí řadu výhod, díky tomu jsou plazmové řezačky žádané. Díky pestrému výběru můžete vybrat ideální zařízení, které vyhoví vašim potřebám.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek